ISTEN VÁR RÁD!!!

"Te pedig most állj meg, hogy elmondjam neked az Isten beszédét" (1. Sám. 9.)

Naptár

augusztus 2007
Hét Ked Sze Csü Pén Szo Vas
<<  < Archív > >> 
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Kedves Olvasó, bármerre is vagy a nagyvilágban, kérlek írd meg a véleményed a feltett kérdésről:
Elégnek érzed a havonkénti úrvacsora vételt?
Te gyakrabban élsz ezzel a szentséggel?

Néhány kezdő gondolat:


" Luther a Nagy kátéban kifejti, hogy ha a hívők tudatában lennének annak, hogy életük minden pillanatában milyen fenyegetéssel néznek szembe a sátán támadása miatt, akkor naponta kényszerítenék a papokat, hogy a szentséget nyújtsák nekik..."

Ez a megoldás!?

Nem a lelkésznek kell "kényszerítenie" a gyülekezetet, hanem a gyülekezetnek a lelkészt?!

Szeretnénk kényszeríteni?

Érezzük a szükségét?


"Az ilyen gyülekezet naponta ünnepelhetné a misét, és naponta élhetne a szentséggel is. Erre Luther a maga korában nem lát esélyt, bár hozzáteszi: ha lehetőség nyílna rá, maga is örömmel fogna hozzá ilyen gyülekezetek szervezéséhez. De ezt csak a maga életének idején túlmutató, távolabbi célként tudja elképzelni."

500 év eltelt..... van rá esély?

Ennek a blognak nem csak az a célja, hogy én írjak magunkról és a gyülekezet életéről, hanem az is, hogy beszélgessünk néhány témáról és tanuljunk egymástól. Így várom a véleményeket - akár név nélkül is!

1 komment

Úgy gondolom, hogy az iskolai hitoktatás kérdése az egyik legfontosabb kérdés evangélikus egyházunkban - s a többi keresztény egyház életében is.
Hatalmas feladat és lehetőség, amivel meg lehet alapozni evangélikus egyházunk jövőjét, s ami ennél is fontosabb, - hiszen nem látszámnövelésről van szó csupán, - már fiatal korban találkozhatnak gyerekek, fiatalok az Istennel.
Viszont az ellenkezője is igaz....bepillanthattam más egyházi  iskola életébe is, megdöbbentő volt az iskolai hittanon résztvevő gyerekek érdektelensége a gyülekezet iránt. (600 -ból egy - kettő..)

Eddigi tapasztalataim alapján Orosházán kedvezőbb a helyzet, mint más városokban. Ennek jó példája, hogy a gyülekezeti ifjúság gerincét az evangélikus gimnázium diákjai adják, akik a kötelező órák mellett szívesen részt vesznek a szombati alkalmakon is. Ezt kell erősíteni, hiszen néhány év múlva ezek a fiatalok adhatják a gyülekezet gerincét. (Ehhez egy szisztematikus munka kell az óvodától az érettségiig.)

Ez a kis írás az ellenkezőjéről szól. (Pozitív történeteket majd mi írunk. :-)

 http://www.harmonet.hu/cikk.php?rovat=26&alrovat=31&cikkid=166

komment

süti beállítások módosítása